Sıfır Bir 4. Sezon izle
8.3 IMDB Puanı 47 Yorum 22,820 Görüntülenme

Sıfır Bir 4. Sezon izle

Yayın hayatına YouTube platformunda başlayan ve kısa sürede fenomene dönüşen Sıfır Bir - Bir Zamanlar Adana’da üç sezondur Adana’nın Hürriyet Mahallesi’nde geçen olayları ekrana taşıyor. Dizi, göç alan bu mahallede büyümüş olan Savaş, Cio, Özgür, Cihat Sarsılmaz ve Anafor’un hikayesini takip ediyor ve beşlinin uyuşturucuya, kadın ticaretine ve mahalleliye sırtını dönenlere karşı giriştikleri amansız mücadeleyi konu ediniyor. Arka planda ise rap ve sokak kültürü varlığını sürdüyor.

Ve birbirinden habersiz bir şekilde. Vicdansızca bir şey. Böyle bir şeyle karşılaşacak kadar kötü birinin olabileceğini kim düşünebilir ki? Araştırmam boyunca, araştırmadan gerçekten sorumlu olan kişinin, Freud arşivlerinin direktörü ve New York’ta çok seçkin psikiyatr olan… Buz küplü soğuk votkaları kafaya diktik ve herkesi kaldırıp dans ederdik. Büyük bir parti gibiydi. Büyük Bar Mitzvah gibiydi. Üçüzler, New York’un Soho semtindeki bir restoranı işletmede oldukça başarılılar. İlk yıl bir milyon dolardan fazla kazanmıştık. O zaman işler biraz sarpa sarmaya başlamıştılı yılların ortasında, The New Yorker gazetesi için, ayrı yetiştirilen ikizler hakkında bir makale üzerinde çalışıyordum. Her zaman düşünmüşümdür, Bir gün köşeyi döndüğünde, kendinle karşılaşsaydın nasıl olurdu? diye. Araştırma sürecimde, bu bilimsel ama muğlak makaleye rastladım. Birbirinden farksız kardeşlerin ayrıldığı bu gizli çalışmaya atıfta bulunuyordu. Şok olmuştum ve merak da etmiştim. Bu bilimsel deney uğruna birbirinden farksız üç bebek birbirinden ayrılıyor. Bu bebeklerin üçü de New York şehrindeki …bir evlatlık edinme kurumundan geliyorSöylediğim ilk şey, ‘Evlatlık mı edinildiler?’ olmuştu.’ Oradaydım, bu gerçek olamazdı. İkizler doğduktan sonra ayrıldı. Eddy, Robert ve David yıl sonra bir araya geldiler. Güzel bir şey. Her geldiklerinde videoya çekiyorlardı. Bisiklet sürüşümü, top atışımı, ve bir şeyi kaç kez yapabildiğimi görmek istiyorlardı, zıplama çubuğum olsun, patenle kaymam olsun…

Sıfır Bir 4. Sezon Bedava izlenebilir mi?

Maviyakalı bir aile, orta sınıf bir aile, ve daha zengin bir aile. Evlat edinen ebeveynlere makul olduğu sürece fazla bilgi verilmelidir. Bir şeyler doğru gelmiyordu. Sanki bir kurşundan kurtulmuşçasına bir şişe şampanya açtılar.’ Üçümüz de Louise Wise’dan evlatlık edinilmiştikLouise Wise. Ve bu bebekler ‘Louise Wise Services’ten geliyordu.’ Lawrence Wright beni aradı ve deneyle ilgili her şeyi anlattı. Ben de, Nazilerin yaptıklarından bir farkı yok. dedim. Gelgit dalgası gibi gerçekler bir bir yüzümüze vuruluyordu. Bilimsel bir deney için kullanılıyorduk. Bu insanlar bizi ayırdılar ve deney fareleri gibi incelediler. Karşımıza çıkana kadar bu şeyi anlamadık. Gazeteye çıkana kadar. Fakat geçmiş ipuçlarıyla doluydu, çok küçükken insanların eve geldiğini genellikle bir kadın ve bir erkek, hatırlıyorum. Bana birtakım testler yapıyorlardı. Zeka testleri, kişilik envanteri testleri, gözel koordinasyonu testleri yaptılar. İnsanların eve gelip testler yaptığını hatırlıyorum, kare mandallar, yuvarlak delikler ve Rorschach inkblot testleri. Bu sana neyi anımsatıyor? gibi şeyler. Eddy bana, çocukken insanların onu izlediğini ve notlar tuttuğunu, ona birtakım sorular sorduğunu, ve onun da bu sorulara sinirlendiğini hatırladığını söyledi. Ve onu videoya çektiklerini de hatırlıyordu. Çekimleri her şeyden daha çok hatırlıyorum. Salıncakta sallanırken ya da kaydıraktan kayarken, beni çektiklerini hatırlıyorum.

Sıfır Bir 4. Sezon full izle – indir

Frizbi fırlatmam olsun, nasıl ateş ettiğim ve ok atmam olsun. Dikkatimi çekmiştiler. Kendimi gösteriyordum. Yaptıkları, ben büyüdükçe daha karmaşık bir hal alacaktı. Çok garip olduğunu düşünüyordum, gerçekten anlamamıştım neden bu kadar sık geldiklerini neden bana bu soruları sorduklarını. Yaklaşık ya da yaşındayken, bu durumdan rahatsız olmaya başlamıştım. Ve, Anne, bunu hala yapmak zorunda mıyım? demiştim. Bunu hala yapmak zorunda mıyım? Ebeveynlerimiz bizi evlat edindiğinde, onlara, evlatlık edinilen çocukların gelişimi ile ilgili normal çalışmanın bir parçası olarak takip edileceğimiz söylenmişti. Bizi ayırdıklarını bilmiyorlardı. Kurum, bu dönemde doğan çocukların hepsinin evlat edinilen çocuklarla ilgili normal bir araştırmada yer alacağını söylemişti. Ve bildiğimiz kadarıyla da öyleydi. Bu, tüm çocukları takip altına alacakları yeni bir şeydi ve biz bunu o zaman kabul etmiştik.. Bir grup insanın gelip aylık bebeği ellerine alıp üzerinde psikolojik testler yapıp ardından başka bir evdeki kardeşine gitmesine onun ardından bir başka evdeki kardeşine gitmesine ve bütün bunların yıllarca ama yıllarca bu şekilde devam etmesi ve olanların km’lik bir mesafede gerçekleşmesi söz konusuydu.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Sifir Bir

  Yayın Tarihi:

  01 Haziran 2016

  Yorumlar (47)