Sıfır Bir 1. Sezon izle
8,2 IMDB Puanı 4 Yorum 9,771 Görüntülenme

Sıfır Bir 1. Sezon izle

Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da, aşina olduğumuz suç dizilerinden hayli farklı bir yapıya sahip. Alışık olduğumuz üzere Sıfır Bir sadece bir intikam hikâyesini, bir hırsızlığı ya da bir katliamı anlatmıyor; aslında her sahnesinde daha derine, sosyokültürel bir arka plana göndermelerde bulunuyor. 20’li yaşlarda üç delikanlının; Savaş, Cio ve Özgür’ün, kadim dostları Cihat Sarsılmaz ve Anafor’la beraber kendilerini ortalarında buldukları düzen, zamanla onların değişmez kara bahtı oluyor. Hürriyet Mahallesi’nde fuhuş, uyuşturucu satışı yapanlara karşı mücadele yine aynı mahallenin gençleri tarafından sonuna kadar veriliyor. Zaman kavramının kaybolduğu bu hikâyede mahallenin kendi kuralları vardır ve bu kurallar, cezaların yetersiz kaldığı her an devreye girmeye mecburdur. Savaş ve ekibi, mecburdur. Başka çareleri yoktur. Onlara başka çare bırakılmamıştır…Sıfır Bir sadece sıradan bir suç hikâyesini değil; ülkemizin, hatta dünyanın yoksul kesimlerinin gerçeğini anlatıyor. Evrenseli, yerel üzerinden yakalamayı başarıyor. Tıpkı dizinin yaratıcılarının Adanalı öncüleri Yaşar Kemal’in İnce Memed’le tüm dünyayı fethettiği ya da Yılmaz Güney’in, filmleriyle, bir kesime değil, tüm dünyaya seslendiği gibi. Adana’nın en yoksul mahallelerinden biri olan Hürriyet Mahallesi’ndeki her bir başkaldıran, maalesef bir o kadar suçlu ama iyi ki bir o kadar da insan.

Çok ta cıIız. Kemiklerde hiç et yok. Pekala, bu kadar laf yeter. Hepiniz deynek gibisiniz. Ve burada emir vermekten nefret ediyorum ama o kalıyor. AnlaşıIdı mı? Gel tatlım. Sanırım sana uyacak bir bluzum var. Bende de sana yakışacak bir çift kapri var. Şimdi dinle, kurallarımız var. Birinci kural Sıfır Bir 1. Sezon bedava blutv izle Asla Hogie’ye fazla yaklaşma. Bu seni ölüme götürmeye yeter. Bir dakika, Iütfen. Yüzbaşı! Teşekkür ederim. Teşekkürler Hayır. Yapma. Dur. Yapma! Kilise! Çan kulesinde! Dayan bebek. Kısa sürede seni düzelteceğiz. Çok fazla kan kaybediyor. Yüzbaşı… teşekkürler. Teşekkür ederim. Zavallı çocuk.

Sıfır Bir 1. Sezon 1. Bölüm izle

O alçak Alman kurşunu benim içindi. Bu doğru aşkım. O kurşun senin içindi. Seni uyarıyorum Deja. Burada büyük bir tartışmaya girişmeyelim. Ne demek istiyorsun aşkım? Ben senin kurtuluşunum, koruyucunum. Seni kurtardım. Kadınlar senden umutsuzca etkilenirler. Ama bu aptal kadınları durduracağım! Geri çekil, cadı! Bu günlük için sizin büyü, sihir saçmalıklarınızı yeterince duydum. Büyü mü? Pekala.. kazara dökülen süt için gözyaşı dökmeyin. Jules, sorun ne? Bilemiyorum… Sadece o zavallı küçük sütçü kız çocuğunu düşünüyorum. Başına neler geldiğini asla bilemeyecek. Dediğim gibi, o kurşun benim içindi. Hayır. Vurulduktan sonrasından bahsediyorum. Deja Thoris’in onu yok etmesini diyorum. Puf! Yok oldu. Tıpkı Wendy’e yaptığı gibi. Evet. Tıpkı Wendy gibi. Bak, hepimiz hikayeyi biliyoruz. Seninle Belçikalı Cadı arasındaki bu şey.. yaklaşık bin yıIdır devam ediyor. Sulu göz küçük sütçü kız biraz fazla yaklaştı. Hepsi bu. Evet. Çok yaklaştı. Peki ya biz? Kim bilir nereye, ne zaman puf olup gideceğiz?

Sıfır Bir 1. Sezon Tüm Bölümleri izle

Ixnay, ixnay. Bizi duyuyor olabilir. Bebekler, bebekler, dinleyin. İşte hatırlamanız gereken şey. Biz, şu anda buradayız. Hala hayattayız ve önemli olan da bu. Şerefe o halde. Yaşama, aşka, Marwen’a. Ve buradaki güzel kadınlara. İşte buradasın. Seni sinsi küçük cadı. Pekala kızlar, uyku zamanı. Raf zamanı. Merhaba. Mark Hogancamp’a ulaştınız. Şu anda telefona bakamıyor. Ama adınızı ve numaranızı bırakırsanız.. size hemen geri dönecektir. Günlük Sıfır Bir 1. Sezon tek parça izle tüm bölümler sadece tane. Mark, ben Demaryius Johnson. Dinle, bu kadar geç vakitte aradığım için özür dilerim. Ve dinlediğini düşünüyorum, bu yüzden kısa kesmeye çalışacağım. Dinle, hatırlıyor musun bilmiyorum ama.. karar duruşması ayın ‘ünde Cuma günü. Ve birçok kez tartıştığımız gibi.. orada olman, o gün mahkemede olman.. çok önemli. Yargıcın azami cezayı vermesini istiyoruz.. bu yüzden senin orada olman önemli. Saldırganının doğrudan gözüne bak ve.. hakimin seni görmesini sağlamak için saldırganlarınla yüzleş. Sana yaptıklarının bedelini ödemeleri gerekiyor. Hakimin onlara en ağır cezayı vermesini istiyorum. Hakimin onlara en ağır.. cezayı vermesini istiyorum. Yere yat. Her yerde sürüyle Götlek var. Mermim bitti! Daha fazla cephane lazım! Cephane lazım!

  • Yorumlar
  • Detaylar
  • Detaylar

    Diğer Adları:

    Sıfır Bir – Bir Zamanlar Adana’da 1. Sezon

    Yorumlar (4)